1) Räägi oma lähedastega 
Eestis on tihti surm tabuteema, mida välditakse ja millest rääkida ei taheta. Elundidoonorluse korral on aga kõige olulisem, et inimesed arutaksid seda omavahel - eelarvamusteta ja julgelt. Eestis lähtutakse organidoonolruse korral alati lähedaste soovidest ja enamasti tuleb see hetk neile väga ootamatult. See on äärmiselt keeruline moment ja seetõttu on hea, kui lähedased on eelenevalt teadlikud inimese enda soovist.

2) Täida e-tahteavaldus
Oma soovi saab avaldada ka tahteavalduse allkirjastamisega.
Tahteavalduse täitmiseks mine leheküljele www.digilugu.ee ja sisene “Patsiendiportaali” ID-kaardi või mobiil-IDga. Järgmisena vali “Tahteavaldused” ning “Elundite loovutamise tahteavaldus”. Viimase sammuna on vaja avaldus allkirjastada. Samas portaalis saab oma otsust soovi korral muuta või tagasi võtta. Ka tahteavalduse täitmisel on väga oluline lähedasi oma otsusest teavitada.
Kuidas saad kinkida kaheksale inimesele uue elu? 
Ajusurmas doonor aitab mitut abivajajat: kuni kuus inimest saavad uue elundi (neerud, maks, kopsud, süda ja pankreas), kaks inimest uue silma sarvkesta ning lisaks võivad veresoontest, nahast ja luukoest abi saada veel paljud patsiendid.
Back to Top